کمک‌رسانی هدفمند به نیازمندان واقعی

سایه، یک پلت‌فرم نوین اتصال توانمندان به نیازمندان هست که توسط «مجمع ترنم صبح سپید» ایجاد، مدیریت و پشتیبانی میشه. این مجمع توسط تعدادی از جوانان نخبه تاسیس شده و چندین پروژه با موضوع محرومیت‌زدایی در دستور کار این مجمع قرار داره. سایه هم یکی از این پروژه هاست. توی سایه دقیقا نیازمندی‌های تایید شده‌ای وجود دارند که فرد توانمند می‌تونه خودش از بین اونها نتخاب کنه و مبلغ معادل اون رو پرداخت کنه و پیگیری کنه و در جریان قرار بگیره که با پولش چطور اون نیاز برآورده میشه. یا اینکه به جای پرداخت پول از شبکه دوستان و آشنایان ش مایه بذاره و اصطلاحا گلریزون کنه و مبلغ معادل رو به صورت خورد خورد جمع کنه و کار تکمیل بشه. یا اینکه اساسا خود کالا و یا خدمت رو اهدای کامل کنه. مثلا از اجناس دست‌دوم اما تمیز و سالمی که دیگه مورد نیازش نیست.

پلت فرم هوشمند سایه

سایه پلت فرم هست یعنی که هم موسسات خیریه از امکانات اون استفاده می‌کنند و هم از سوی دیگه توانمندان هستند که گزینه‌های مورد نظرشون رو توی سایه پیدا می‌کنند و بهشون کمک می‌کنند. حالا یا کمک به وسیله اهدای کامل، یا پرداخت نقدی همه یا بخشی از مبلغ معادل برای تامین اون نیاز، و یا استفاده از گلریزون و جمع کردن مبلغ معادل از طریق شبکه دوستان و آشنایان. گروه‌های مختلف از نیازها توسط خیریه های عضو سایه بررسی و ثبت می شن تا توانمندان به بهترین نحو و در سریع ترین زمان بتونن نیاز مرتبط با توانشون رو شناسایی کنن، که از طرف خیریه مربوطه ارتباط با فرد توانمند برقرار میشه و توان ارائه شده به دست نیازمند می رسه.

راه حلی امروزی تر برای رفع نیاز نیازمندان

همه می دونیم که خیلی از هموطنامون تو وضعیت خوبی به سر نمی برن، و همه مون باید هر کاری از دستمون بر میاد براشون انجام بدیم، سایه هم حاصل کار چند تا جوون ه که با این فکر اومدن و دست به کار شدند. با خیریه ها و ان جی او های دیگه هم قرار نیست رقابت کنن، اتفاقاً همه ی تلاش در جهت اینه که خود اونها موثرتر بیان وسط گود و بتونن بهتر کارشون رو انجام بدن، و فرآیند کمک رسانی به هموطنانمون تو فضای شفاف تری انجام بشه.